top of page
  • Writer's picture Aivaras Rastenis

Nauja Lietuvos kosmoso technologijų įmonė pritraukė finansavimą optinio laisvos erdvės ryšio plėtrai


Kosmoso ir kibernetinio saugumo pramonėje dirbanti lietuvių sukurta bendrovė „Astrolight“ sėkmingai užbaigė savo pirmąjį investicinį etapą. Bendrovės, kuri siekia sukurti naują, žymiai saugesnę ir spartesnę, ryšio priemonę, vieni iš pirmųjų investuotojų tapo mūsų šalies verslininkai.


„Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl nusprendėme investuoti į bendrovę „Astrolight“, ta, kad mes patikėjome šios įmonės vadovais ir visa komanda, – teigia Gytenis Galkis, fondo „70 Ventures“ partneris. – Ši bendrovė turi didelį potencialą. Jos kuriamas produktas – duomenų perdavimas lazeriniu ryšiu tarp objektų žemėje ar tarp objektų kosmose – yra aktualus. Matome, kad ta sfera sparčiai vystosi ir šie žmonės turi visas reikiamas kompetencijas sukurti tokį produktą.“


Pasak G. Galkio, iššūkis padėti bendrovei „Astrolight“ priimtas: „Pagrindinis mūsų uždavinys – kuo greičiau komercializuoti produktą ir surasti klientų. Matome potencialą ir galimybę plėstis pasauliniu mastu.“


„Ši investicija – didelė motyvacija mūsų komandai. Kai tavimi ir tavo kuriamu produktu patiki kiti, tai leidžia suprasti, kad eini teisinga linkme ir kuriamo produkto perspektyvą mato daugiau žmonių, – sako Vidmantas Tomkus, bendrovės „Astrolight“ direktorius. – „70 Ventures“ fondas kartu su verslininku Vladu Lašu, kitais LitBAN verslo angelais ir Europos kosmoso agentūros suteikė daugiau nei pusės milijono eurų investiciją pabaigti ir komercializuoti tai, ką esame pradėję, ir vystyti tolesnius technologinės plėtros tyrimus srityje, kurioje dirbame.“


„Mūsų kuriama ryšio technologija įgalina milijonus kartų padidinti perduodamų duomenų

pralaidumą kosmose, – sako „Astrolight“ įkūrėjas ir komercijos vadovas Laurynas Mačiulis. – Prognozuojama, kad iš kosmoso į Žemę perduodamų duomenų kiekis per šį dešimtmetį išaugs 14 kartų ir sudarys daugiau nei 500 milijardų gigabaitų. Tokiems duomenų kiekiams perduoti jau nepakaks esamo palydovinio radijo spektro pločio ir teks pereiti prie optinio spektro, panašiai kaip buvo pereita prie šviesolaidinio interneto Žemėje. Baigę kurti savo prototipą, ketiname vystyti plačiajuostį antžeminių ir palydovinių optinių stočių tinklą, jis bus skirtas augantiems geoinformacinių duomenų srautams iš kosmoso į Žemę perduoti.


G. Galkis, paklaustas, ar mato progresą tarp lietuviškų įmonių, kurios siekia aktyviai dirbti kosmoso industrijoje, atsakė, kad toks progresas yra: „V. Lašas yra vienas iniciatorių, kuris skatina šią industriją plėstis, ir jau dabar galime matyti daug įdomių pasiekimų. Prieš kokius septynerius metus mes girdėjome tik vienos įmonės pavadinimą, dirbančią šioje industrijoje. O dabar atsiranda vis daugiau lietuviškų įmonių, jos pastebimos visame pasaulyje.“


Bendrovę „Astrolight“ 2019 m. lapkritį įsteigė Fizinių ir technologijos mokslų centro bei VILNIUS TECH universiteto mokslininkai. Bendrovė šiuo metu užsiima lazerinės telekomunikacijos įrangos ir paslaugų vystymu bei kuria laisvos erdvės optinio ryšio sistemas, pasižyminčias didesniu duomenų pralaidumu ir saugumu, lyginant su radijo ryšio priemonėmis. Bendrovė siekia įsitraukti į didesnes aukštųjų technologijų produktų gamybos grandines, gaminti ir parduoti produktus vartotojams, užsiimantiems palydovinių sistemų, telekomunikacinės įrangos gamyba, taip pat artimoje ateityje kurti lazerinio palydovinio ryšio priemones ir teikti paslaugas, kurios būtų naudojamos žemojoje orbitoje, o vėliau – ir visoje Saulės sistemoje, užtikrinant ryšį misijoms į kitas

planetas. Šiuo metu bendrovėje „Astrolight“ dirba 11 aukštos kvalifikacijos darbuotojų, tarp jų – fizikai, šviesolaidinių lazerių specialistai, mechanikos ir elektronikos inžinieriai bei programuotojai.


Original Source: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/mokslas-it/nauja-lietuvos-kosmoso-technologiju-imone-pritrauke-finansavima-optinio-laisvos-erdves-rysio-pletrai-1290-1610702

Comments


bottom of page